Математическа формула сочи към Бог – науката и вярата се срещат

Д-р Уили Сун от Харвард твърди, че прецизните условия за живот във Вселената са доказателство за интелигентен замисъл, а не за случайност
Астрофизик твърди, че математическа формула може да докаже съществуването на Бог. В интервю за Тъкър Карлсън, излъчено преди година той се позовава на аргумента за "фина настройка" на Вселената. Според него прецизните условия за живот сочат към интелигентен замисъл, а не към случайност. Това предизвиква разгорещени дебати сред учени и вярващи.
Д-р Уили Сун разкрива доказателства, че самата математика потвърждава съществуването на Бог. Цитирайки труда на физика Пол Дирак, Сун обяснява как Вселената функционира въз основа на точни математически закони, които са твърде съвършени, за да бъдат резултат от случайност.
„Колкото по-дълбоко навлизаме във физиката и математиката, толкова по-убедително се доказва, че този свят е проектиран“, заявява д-р Сун.
Той посочва, че фундаменталните константи, гравитацията, електромагнетизмът и ядрените сили са фино настроени до съвършенство.
Сун споделя това в интервю за Тъкър Карлсън. Според него открития в областта на физиката и математиката — като предсказването и откриването на антиматерия, гравитационни и електромагнитни вълни, които се самоподдържат, както и решенията на Айнщайновите уравнения на Вилем де Ситер, допускащи кривина на пространството без наличие на материя — сочат към съществуване на сила, надхвърляща човешкото разбиране.
„Природата не е хаос, а отражение на божествен ред“, казва още Сун.
Както СПЖ писа професорите Колин Хъмфрис от Кеймбридж и У. Греъм Уадингтън от Оксфорд от десетилетия изследват възможната дата на разпятието на Иисус Христос. Според тях, използвайки както библейски препратки, така и астрономически изчисления, най-вероятната дата е 3 април 33 г. сл. Хр. Данни от НАСА потвърждават, че в същата нощ над Йерусалим е било видимо лунно затъмнение – т.нар. „кървава луна“, което поразително съвпада със свидетелствата от Евангелието.