Проучване: Немалко студенти нехристияни, четат Библията всяка седмица
Новият доклад, озаглавен „Какво мислят днешните студенти за Библията?“, е поръчан от студентското движение Фюжън и е проведен от центъра за данни Саванта.
Той установява, че 12% от студентите, които не са християни, признават, че четат част от Библията всяка седмица, макар че това може да е само кратък преглед на стих, споделен в социалните медии. Сред студентите християни този дял достига 29%.
Половината от всички студенти в 186 британски университета са съгласни, че Библията е от значение за живота днес. Това съгласие обаче спада до 32% сред студентите, които не са християни, и до 27% сред студентите, които казват, че нямат „никаква религия“.
Адам Мичъл Бейкър, говорител на Фюжън, разказва, че студентите проявяват интерес да научат повече за Библията, дори ако са противници на идеята за организирана религия.
„Учениците имат различни мнения относно надеждността [на Библията], но все пак искат да научат повече“, казва той.
Мненията за достоверността на Библията са разнопосочни. 44% от учениците казват, че смятат Библията за достоверна, а само 19% от учениците, които не изповядват никаква религия, са съгласни с това. Мненията относно противоречията в Писанието са също толкова разделени, като 52 % от студентите без религия смятат, че Библията си противоречи. Въпреки това мнозинството от учениците твърдят, че не намират Библията нито за обидна, нито за трудна за разбиране.
Според Адам Мичъл-Бейкър несъгласието със съдържанието на Библията не пречи на учениците да искат да я четат. „Те могат да видят, че тя е по някакъв начин обидна за тях или един вид женомразка или хомофобска, но въпреки това се интересуват да я прочетат. Те все още искат да разберат: „Какво ни казва тя за съвременния свят?“. Те се питат как да намерят отговора сред целия този шум от конкурентни възгледи в днешния свят.“
Тези конкуриращи се разкази може да са самата причина младите хора да се обръщат към Божието слово.
„В свят, в който модели за подражание са хора като Андрю Тейт или световни лидери, на които хората не могат да се доверят - като Доналд Тръмп“, казва Мичъл-Бейкър пред „Премиер“, „личността и характерът на Исус Христос, както и ученията на Библията, които са непоклатими“.
„Фактът, че Библията все още има значение и истина днес, това говори на хората... тези древни свещени думи са надживели царства и империи, както и много различни конкуриращи се светогледи.“
Организацията заявява, че е „силно изненадана“ от резултатите и че „потенциалната възможност за духовна трансформация, която предлага по-голямото ангажиране с Библията, е огромна“.
Целта на Фюжън е всеки ученик в Обединеното кралство да има „Библия в ръцете си“.
Източник: premierchristian.news